Czysty i innowacyjny Kraków

Najważniejszym z trudnych wyzwań w większości polskich miast jest transport. Nasze województwa są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni całokształt gospodarki miasta.

Spośród innych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi drogami i remonty istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.